Kierownictwo wraz z delegacją 17 marca br. w murach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie mieliśmy zaszczyt gościć Attaché ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Ambasady Francji - insp. Emmanuela Gravier oraz absolwentów naszej partnerskiej Uczelni - Państwowej Wyższej Szkoły Policji w Saint-Cyr-au-Mont d’Or - Nicolasa Haine i Julie Chevalier.

Międzynarodową delegację na terenie Uczelni powitali Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - insp. dr hab. Iwona Klonowska oraz Zastępca Komendanta-Prorektor – insp. dr Andrzej Żyliński.

Celem wizyty przedstawicieli strony francuskiej było zapoznanie się z organizacją i funkcjonowaniem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a także określenie wspólnych działań w obszarze szkolnictwa wyższego i rozwijanie dalszej bilateralnej współpracy międzyinstytucjonalnej.

W trakcie wizyty francuscy delegaci zostali zapoznani z bazą naukowo-dydaktyczną m.in. ze specyfiką symulatora działań Policji w sytuacjach kryzysowych,  Policyjnym Centrum Analityczno-Badawczym, a także strzelnicą WSPol.

Warto podkreślić znaczenie wizyty i realizacji wspólnych działań polsko-francuskich z uwagi na podpisaną w 2018 roku przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie Umowę o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Policji w Saint-Cyr-au-Mont d’Or. Na mocy rzeczonego dokumentu od kilku lat organizowane są obopólne przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym.

Insp. Emmanuel Gravier, Attaché ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Ambasady Francji w Polsce, wręczył Kierownictwu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie pamiątkowe medale, z których pierwszy został wydany z okazji 80-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Policji w Saint Cyr au Mont d'Or, a drugi symbolizuje nowo powstałą w strukturach policji francuskiej Centralną Dyrekcję ds. Międzynarodowej Współpracy w sprawach bezpieczeństwa.

Na pamiątkę wizyty w naszej Uczelni Pani Komendant-Rektor przekazała francuskim delegatom ryngraf okolicznościowy wydany z okazji 30-lecia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Tekst: DKS WSPol/Rektorat WSPol
Foto: Jacek Konieczny