Grupa osób Funkcjonariusze Instytutu Służby Prewencyjnej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jako jedyni przedstawiciele polskiej Policji, wzięli udział w międzynarodowym przedsięwzięciu szkoleniowym EU EXCHANGE 2022 – CARCONTROL.

Organizowane przez Krajową Akademię Policyjną w Belgii szkolenie odbyło się w dniach 21–25 marca br. Oprócz reprezentantów Uczelni udział w nim wzięli również funkcjonariusze Akademii policyjnych z Niemiec, Rumunii oraz Republiki Czech. Jest to pierwsza część przedsięwzięcia, którego celem jest wymiana praktycznych doświadczeń w szkoleniu doskonalenia techniki kierowania pojazdami. W trakcie wizyty funkcjonariusze WSPol zapoznali się z bazą dydaktyczną, strukturą i procesem kształcenia belgijskich policjantów w przedmiotowym zakresie.

tekst i foto: kom. Andrzej Pogorzelski