Uczestnicy spotkania Funkcjonariusze z Zakładu Prewencji i Profilaktyki Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie szkolili egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie w ramach warsztatów doskonalenia zawodowego.

7 kwietnia br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Olsztynie odbyły się warsztaty doskonalenia zawodowego egzaminatorów przeprowadzających egzaminy państwowe dla osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami. Kom. Andrzej Pogorzelski i podkom. Sławomir Fuks – wykładowcy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, na zaproszenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie, przeprowadzili wykład dotyczący nowelizacji i interpretacji przepisów z zakresu ruchu drogowego.

W ramach warsztatów odbył się panel dyskusyjny wybranych problemów interpretacyjnych zasad ruchu drogowego. Uczestnicy bardzo żywo wymieniali się doświadczeniami i poglądami dotyczącymi ruchu drogowego, zwłaszcza w ujęciu nieustąpienia pierwszeństwa, zachowania wobec pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego czy wjazdem na przejazd kolejowy oraz zachowania się osoby egzaminowanej, której postępowanie może spowodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie zakończyło się deklaracją wzajemnej współpracy w przyszłości.

Tekst, foto: kom. Andrzej Pogorzelski/podkom. Sławomir Fuks – ZPiP ISP WBiNP WSPol