Wielkanoc to czas refleksji, odradzania się wiary w drugiego człowieka i nadziei na lepszą przyszłość. 13 kwietnia br. w Centrum Konferencyjnym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyło się przedświąteczne spotkanie społeczności akademickiej. W spotkaniu udział wzięli funkcjonariusze, pracownicy cywilni, słuchacze, studenci oraz kierownictwo Uczelni.

Insp. dr hab. Iwona Klonowska – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przywitała wszystkich zgromadzonych i podziękowała za udział w spotkaniu. Pani Komendant-Rektor zwróciła uwagę, że jest to pierwsze tego typu spotkanie od dwóch lat: „Szanowni Państwo, bardzo się cieszę, że znaleźliście Państwo dzisiaj czas, abyśmy mogli się tu spotkać przed Świętami Wielkiej Nocy. Dwa ostatnie lata upłynęły w dobie pandemii COVID-19, kiedy głównie widzieliśmy się za pomocą kamerek w telefonach i komputerach. Niezwykle mi miło wszystkich Państwa widzieć w zdrowiu”. Następnie Pani Komendant-Rektor życzyła kadrze, funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym, studentom i słuchaczom Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zdrowych i wesołych świąt spędzonych w gronie najbliższych, odpoczynku i bezpiecznego powrotu do WSPol w pełni energii do realizacji nowych zadań. Pani Komendant-Rektor wyraziła również nadzieję, że czasy pandemii mamy już bezpowrotnie za sobą.

Kolejno głos zabrał Kapelan Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie ks. dr Wojsław Czupryński: „(…) codzienna służba wiąże się z oddawaniem zdrowia i życia (…) na tym filarze chrześcijaństwa łatwiej jest realizować każde powołanie, także to szczególne, jakim jest powołanie do służby w Policji. Niech ta prawda nas umacnia w codziennej realizacji różnych naszych zadań”. Na koniec Ksiądz Kapelan podziękował za zaproszenie i złożył wszystkim życzenia.

Następnie głos zabrał insp. dr Andrzej Żyliński – Zastępca Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, który dołączył się do życzeń przedmówców. Pan Komendant dodał: „Wielki Tydzień to nie tylko czas oczekiwania, ale też czas ustanowienia dwóch sakramentów świętych, w tym sakramentu kapłaństwa. Z tego miejsca życzę księdzu kapelanowi dużo cierpliwości i opatrzności Bożej w misji kapłańskiej oraz w misji nauczyciela akademickiego”.

Tekst: DKS WSPol

Foto: Jacek Konieczny