27 kwietnia 2022 r. zakończyła się trzydniowa wizyta stypendystek programu Erasmus+ z Wyższej Szkoły Straży Granicznej (State Border Guard College) w Rezekne (Łotwa).

Podczas wizyty w naszej Uczelni stypendystki zapoznały się z procesem planowania studiów i monitorowania efektów kształcenia, zasadami rekrutacji studentów i słuchaczy, systemem planowania i realizacji szkolenia i doskonalenia zawodowego oraz ewaluacji przedsięwzięć szkoleniowych w WSPol.

Goście z Łotwy - Marina Žukova, Jelena Rimša i Antonina Gajevska odwiedziły m.in. Dziekanat i Dział Organizacji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego oraz spotkały się z Prorektorem ds. rozwoju i Dziekanem WBiNP. Ponadto, pani Marina Žukova przeprowadziła zajęcia z języka angielskiego ze studentami WSPol.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie współpracuje ze State Border Guard College w Rezekne w ramach programu Erasmus+ już od kilku lat. Przyjazd stypendystek stanowił przejaw współpracy międzyuczelnianej służącej wymianie dobrych praktyk.

Goscie z Łotwy oraz pracownicy WSPol

tekst: Anna Ćwiklińska/DKS WSPol