W dniach 16-17 maja 2022 r. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie gościła profesora Chrisa Escridge’a z Uniwersytetu Lincoln w stanie Nebraska (USA). Głównym celem wizyty było przeprowadzenie wykładów z zakresu kryminologii i nauk prawnych dla studentów Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz spotkanie z Kierownictwem i kadrą dydaktyczną Uczelni.

W trakcie wizyty Pan prof. Chris Escridge, który jest również od wielu lat dyrektorem wykonawczym Amerykańskiego Towarzystwa Kryminologicznego, wygłosił szereg wykładów dla studentów Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie studiujących na kierunku Nauka o Policji, dotyczących problematyki organizacji służb policyjnych i wymiaru sprawiedliwości oraz systemu zwalczania przestępczości w USA. Kolejnym punktem wizyty Pana Profesora było spotkanie z kadrą naukowo-dydaktyczną Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych WSPol w Szczytnie. Podczas spotkania poruszano problematykę funkcjonowania szkolnictwa wyższego i policyjnego w Stanach Zjednoczonych.

W trakcie pobytu w WSPol, światowej sławy kryminolog spotkał się z Panią insp. dr hab. Iwoną Klonowską – Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, z Panem insp. dr. Andrzejem Żylińskim – Zastępcą Komendanta-Prorektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, z Panią mł. insp. dr Agnieszką Choromańską - Dziekanem Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych oraz z Panią podinsp. dr Beatą Bekulard - Dyrektorem Instytutu Nauk Prawnych Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych. Przedmiotem spotkań z kierownictwem WSPol w Szczytnie było nawiązania bliższej współpracy z uczelniami wyższymi z USA oraz z Amerykańskim i Europejskim Towarzystwem Kryminologicznym.

Tekst: WBiNP WSPol
Foto: Jacek Konieczny