W dniach 6-9 czerwca br. w murach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wizytę złożyli przedstawiciele Akademii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Tbilisi (Gruzja)

Wizyta przedstawicieli Akademii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Tbilisi, Pana Vakhtanga Gabrichidze - Zastępcę Rektora Akademii oraz Pana Ioseba Tchitchikashvili - Szefa Działu Szkoleń Zawodowych rozpoczęła się od przywitania przez Zastępcę Komendanta-Prorektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - insp. dr. Andrzeja Żylińskiego w imieniu Komendanta-Rektora - insp. dr hab. Iwony Klonowskiej. Podczas spotkania zostały omówione możliwości nawiązania bliższej współpracy pomiędzy uczelniami.

Przedstawiciele Uczelni gruzińskiej mieli okazję spotkać się m.in. z dyrektorami instytutów, którzy zaprezentowali działalność podległych im komórek oraz możliwości szkoleniowe, w ramach oferty dydaktycznej WSPol. Delegatów zapoznano z bazą naukowo-dydaktyczną naszej Uczelni m.in.: symulatorami, strzelnicą, obiektami sportowymi.

Kolejnym punktem wizyty była prezentacja Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego, w którym znajdują się m.in. specjalistyczne pracownie. Przedstawiciele gruzińskiej Uczelni zwiedzili również Bibliotekę oraz Izbę Pamięci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Delegatom z Gruzji przedstawiono specyfikę tworzenia planów i programów studiów, omówiono także możliwości współpracy w ramach projektów naukowo-badawczych oraz publikacji w periodykach wydawanych przez WSPol.

Tekst: DKS WSPol
Zdjęcia: Jacek Konieczny