Uczestnicy spotkania Wczoraj, tj. 13 czerwca 2022 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się posiedzenie wyjazdowe Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych pod przewodnictwem Pana Wiesława Szczepańskiego - Posła na Sejm RP, Przewodniczącego Komisji.

Udział w spotkaniu wzięli m.in.: Pan Błażej Poboży – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, nadinsp. Dariusz Augustyniak – I Zastępca Komendanta Głównego Policji, insp. dr hab. Iwona Klonowska – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Pani Renata Leoniak – Zastępca Dyrektora Departamentu Porządku Publicznego MSWiA oraz insp. Dorota Przypolska – Zastępca Dyrektora Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej Komendy Głównej Policji.

Podczas posiedzenia Pan Minister Błażej Poboży przedstawił informację Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat systemu naboru i stanu szkolenia Policji w Polsce, natomiast nadinsp. Dariusz Augustyniak przedstawił informację Komendanta Głównego Policji na temat planowanych zamierzeń Komendy Głównej Policji w zakresie rozwoju bazy lokalowej i merytorycznej szkół policyjnych w ramach Programu modernizacji Policji w latach 2022-2025. Insp. dr hab. Iwona Klonowska przedstawiła i omówiła strukturę, zasady działalności i cele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w odniesieniu do systemu edukacyjnego policjantów polskiej Policji.

Do zakresu działania sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych należą sprawy administracji państwowej oraz bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego.

tekst: DKS WSPol
foto: Alicja Zakrzewska/MSWiA, Jacek Konieczny/WSPol