W dniu 14 czerwca 2022 r. w budynku Biblioteki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyła się 2. edycja „Gali Środowiska Akademickiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie”. Wydarzenie to miało na celu uhonorowanie nauczycieli akademickich i pracowników Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz docenienie studentów wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami naukowymi, sportowymi i prospołecznymi.

Inicjatorem przedsięwzięcia był Zarząd Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, który zorganizował konkurs podzielony na dwa etapy. W pierwszym z nich wykładowcy i studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie mieli możliwość zgłaszania kandydatów w siedmiu kategoriach. Drugi etap stanowiło głosowanie społeczności akademickiej WSPol na osoby nominowane.

Wśród nominowanych znaleźli się:

„Belfer Roku”

• nadkom. Justyna Aćman-Krysiak;
  • nadkom. Mariusz Kiljański;
  • kom. Łukasz Mierzejewski;
  • asp. Andrzej Rzeźnik;
  • Sławomir Sawicki.

„Mistrz Nauki Zdalnej”

• mł. insp. dr hab. Aleksander Babiński;
  • mł. insp. dr Agnieszka Sadło-Nowak;
  • kom. Wojciech Bilewicz;
  • podkom. Marcin Buchholz;
  • Radosław Jasiński.

„Promotor Roku”

• podinsp. dr Anna Kalisz;
  • podinsp. dr Anna Zubrzycka;
  • nadkom. dr Marcin Nowak;
  • prof. dr hab. Agata Tyburska;
  • dr Małgorzata Andrzejczak-Świątek.

„Opiekun Koła Roku”

• mł. insp. dr Monika Porwisz;
  • podinsp. Marek Błędowski;
  • podinsp. Arkadiusz Błaszczuk;
  • nadkom. Konrad Kordalewski.

„Studencki Sportowiec Roku”

• st. post. Paweł Jakubowski;
  • st. post. Jakub Leśkiewicz;
  • post. Natalia Zandecka;
  • Wojciech Marok;
  • Ewa Susmarska.

„Studencki Naukowiec Roku”

• st. post. Mateusz Dudziak;
  • post. Katarzyna Michalska;
  • post. Łukasz Bajek;
  • Katarzyna Chmura;
  • Oliwia Olęcka.

„Studencki Działacz Roku”

• st. post. Karolina Grzesiak;
  • st. post. Jakub Majewski;
  • post. Tomasz Rydel;
  • post. Alicja Konieczka;
  • post. Zuzanna Wojciechowska.

Finałem przedsięwzięcia była uroczysta Gala z udziałem kierownictwa Uczelni, w czasie której miało miejsce wręczenie nagród i podziękowań.

„II Galę Środowiska Akademickiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie” zainaugurowała mł. insp. dr Monika Porwisz – Prorektor ds. rozwoju WSPol, która przywitała przybyłych gości w imieniu Komendant-Rektor WSPol. Ponadto, pogratulowała wszystkim nominowanym i podkreśliła ogrom trudu włożonego przez Zarząd Samorządu Studenckiego WSPol w organizację przedmiotowego wydarzenia.

Galę uświetniła obecność zaproszonych gości: insp. w st. spocz. prof. dr. hab. Arkadiusza Letkiewicza – byłego Zastępcy Komendanta Głównego Policji i Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz st. kpt. dr inż. Sylwii Boroń – Prodziekana Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Po interesujących przemówieniach gości nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które w następujących kategoriach otrzymali:

• „Belfer Roku” – Sławomir Sawicki – nauczyciel akademicki Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej WBiNP WSPol w Szczytnie;
  • „Promotor Roku” – nadkom. dr Marcin Nowak – nauczyciel akademicki Zakładu Prewencji i Profilaktyki Instytutu Służby Prewencyjnej WBiNP WSPol w Szczytnie;
  • „Mistrz Nauki Zdalnej” – mł. insp. dr hab. Aleksander Babiński – nauczyciel akademicki Instytutu Nauk Prawnych WBiNP WSPol w Szczytnie;
  • „Opiekun Koła Roku” – podinsp. Marek Błędowski – nauczyciel akademicki Zakładu Kryminalistyki i Informatyki Śledczej Instytutu Służby Kryminalnej WBiNP WSPol w Szczytnie.

Przyznano także nagrody studentom Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w kategoriach:

• „Studencki Sportowiec Roku” – st. post. Jakub Leśkiewicz – student 3. roku I stopnia na kierunku „Nauka o Policji”;
  • „Studencki Naukowiec Roku” – st. post. Mateusz Dudziak – student 3. roku I stopnia na kierunku „Nauka o Policji”;
  • „Studencki Działacz Roku” – st. post. Karolina Grzesiak – student 3. roku I stopnia na kierunku „Nauka o Policji”.

W trakcie „II Gali Środowiska Akademickiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie” Zarząd Samorządu Studenckiego WSPol podziękował kierownictwu Uczelni oraz władzom WBiNP WSPol za wsparcie udzielone braci studenckiej oraz przychylność wobec studenckich inicjatyw.

Pragniemy pogratulować wszystkim laureatom i wyróżnionym oraz podziękować za Państwa ciężką pracę.

tekst: post. Damian Gładek
foto: st. post. Dominik Szewczyk, st. post. Mateusz Dudziak