Dzieci wraz z funkcjonariuszem w sali Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 „Promyczek” w Szczytnie gościło przedstawicieli Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo.

21 czerwca 2022 roku przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie spotkali się z dziećmi z grupy „Żabki”, aby omówić kwestie bezpieczeństwa podczas wakacji. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza okazja, aby z bliska zobaczyć policjanta i móc z nim porozmawiać. Podczas spotkania funkcjonariusz omówił jak należy zachowywać się nad wodą w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Tematem spotkania było również bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym nauka poprawnego przechodzenia przez jezdnię oraz przypomnienie jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Nie zabrakło również rozmów o sytuacjach zagrożenia wymagających skorzystania z numerów alarmowych. Dzieci dowiedziały się także jak trzeba postępować w kontakcie z osobami im nieznanymi.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu i chętnie zadawały pytania. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze specyfiką służby w Policji. Jedną z atrakcji był oznakowany radiowóz, do którego najmłodsi mogli wsiąść, by przez chwilę poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe oraz książeczki o tematyce policyjnej do pokolorowania. Najważniejszą rzeczą jaką udało się osiągnąć podczas spotkania z policjantem oprócz edukacji były uśmiechy dzieci.

tekst: DKS WSPol
foto: Jacek Konieczny