grupa osób trzymająca baner W dniu 22 czerwca 2022 roku studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, zorganizowali prelekcję na temat ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie.

Do organizacji przedsięwzięcia włączyła się również kadra dydaktyczna Instytutu Służby Prewencyjnej WSPol w Szczytnie tj. kierownik Zakładu Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym podinsp. Robert Czerniawski, opiekun ,,Koła Naukowego” nadkom. dr Jarosław Sikora oraz podkom. Marek Wyrozębski z Zakładu Prewencji i Profilaktyki.

Zajęcia polegały na przeprowadzeniu dla uczniów klasy pierwszej pogadanki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in. podczas jazdy na rowerze, przechodzenia przez jezdnię oraz jazdy w pojeździe. Przez trudne tematy dzieciom pomógł przebrnąć bohater jednej z bajek: Spongebob przedstawiony w materiale filmowym pt. ,,Bezpieczna droga z radami Spongeboba”. Uczniowie wzięli również udział w quizie, gdzie mogli odpowiadać na zadawane pytania i sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, w którym nagrodami były gadżety, tj. maskotki zwierzątka ,,pancernik” oraz odblaski na rękę.

Kolejnym zagadnieniem było omówienie zachowania się uczniów w sytuacjach różnych zagrożeń oraz prawidłowego korzystania z numerów alarmowych i właściwego przekazywania informacji służbom ratunkowym na temat takich zdarzeń.

tekst: podinsp. Robert Czerniawski
foto: nadkom. dr Jarosław Sikora, post. Patryk Procyk