Prorektor WSPol przemawia za mównicą 14 września o godz. 9.00 w Auli im. Władysława Stasiaka Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie rozpoczęła się XII edycja konferencji dotyczącej współpracy sektora bankowego z organami ścigania w zakresie zapobiegania, ujawniania oraz zwalczania przestępczości związanej z działaniami na szkodę banków i ich klientów. Organizatorami konferencji było Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji, Związek Banków Polskich oraz Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Konferencja zakończyła się 16 września br.

Do udziału w konferencji zaproszono przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, Biura Informacji Kredytowej, Prokuratury, komórek bezpieczeństwa największych działających w Polsce banków, instytucji pożyczkowych oraz instytucji usług płatniczych. W spotkaniu uczestniczą również funkcjonariusze jednostek terenowych Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji  oraz Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Konferencja trwała trzy dni, podczas których w trakcie trzech sesji tematycznych omówione zostaną zagadnienia dotyczące oszustw kredytowych i pożyczkowych, współpracy międzysektorowej na rzecz bezpieczeństwa oraz aktualnych trendów związanych z bezpieczeństwem urządzeń ATM i POS.

Celem konferencji było stworzenie forum wymiany poglądów i dobrych praktyk pomiędzy przedstawicielami podmiotów uczestniczących w przedsięwzięciu oraz dyskusja na temat zadań w zakresie ochrony krajowego systemu finansowego jak również zwalczania zróżnicowanych form przestępczości na szkodę banków i ich klientów.

BKS KGP/DKS WSPol
foto: Agnieszka Kamińska