Policjantka oddająca krew Krew płynąca w naszym ciele odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Jest żywą tkanką złożoną z różnych komórek: krwinek czerwonych, krwinek białych i krwinek płytkowych, które to zawieszone są w części płynnej krwi zwanej osoczem. Jej składniki tworzą wysoko rozwinięty system obronny i transportowy, od istnienia, którego zależy nasze życie i zdrowie, dlatego słuchacze i policjanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie stawili się przed krwiobusem, aby oddać najcenniejszy dar życia-krew.

Szlachetnego płynu nigdy nie jest za wiele. Dlatego tak ważnym jest, aby wszyscy, którzy jeszcze nie zdecydowali się oddać krwi zrobili to po raz pierwszy. I tak było w przypadku kilkunastu słuchaczy i policjantów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy najcenniejszy dar życia oddali pierwszy raz. Oddanie krwi to przede wszystkim wielka pomoc i wielki dar, jaki możesz ofiarować drugiej osobie. Dodatkowo oddanie krwi daje szereg innych korzyści tj. darmowe badania i darmową konsultację zdrowotną. Jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Jeśli zdecydujesz się oddać krew, Twój organizm szybko uzupełni jej ubytek, który nie zagraża zdrowiu i nie ma negatywnego wpływu na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. 16 września 2022 r.  w szkole uzbierano ok. 7 litrów krwi.

Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych zbiórkach krwi.
#pomagamyichronimy

tekst: DKS WSPol