19 września 2022 r. Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nadinsp. dr hab. Iwona Klonowska uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej nadanie w dniu 9 czerwca 2022 roku Badawczo-Rozwojowemu Ośrodkowi Manewrowania Statkami w Iławie imienia kpt. ż.w. Zbigniewa Sulatyckiego.

Wydarzenie, z udziałem Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego, zorganizowała Rada i Zarząd Fundacji Bezpieczeństwa Żeglugi i Ochrony Środowiska w Iławie.

Kpt. ż.w. inż. dr h.c. Zbigniew Sulatycki to szczególna postać. Przewodniczący Konwentu Morskiego nieustannie wspiera rozwój narodowej gospodarki morskiej. Za swoje wybitne osiągnięcia kpt. ż.w. inż. dr h.c. Zbigniew Sulatycki otrzymał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski, drugie pod względem starszeństwa cywilne odznaczenie w Polsce.

Kapitan Zbigniew Sulatycki zaszczycił swoją obecnością naszą Uczelnię, podczas uroczystej promocji na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych Policji, która odbyła się 11 maja br. Tego dnia nagraliśmy rozmowę, w której Kapitan Żeglugi Wielkiej, oprócz życzeń dla policjantów, w wyjątkowy sposób opowiada o istocie służby dla dobra Ojczyzny. Link do nagrania

zdjęcia: https://pomorska.policja.gov.pl/
DKS WSPol