Herb Polski

Policjant na podium W dniach 16-18 września 2022 roku w Suchedniowie w województwie świętokrzyskim, odbyły się badmintonowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. W imprezie wzięło udział 78 zawodników z całego kraju. Była to X edycja tego turnieju. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie reprezentował nadkom. Marek Miałkowski.

Celem turnieju było przede wszystkim wyłonienie Mistrzów Polski Służb Mundurowych w Badmintonie w 2022 roku, ale również wspieranie inicjatyw na rzecz podnoszenia sprawności fizycznej w środowisku służb mundurowych, popularyzacja badmintona oraz promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu.

W zmaganiach wzięli udział zawodnicy reprezentujący Policję, Państwową Straż Pożarną, Wojsko Polskie, Służbę Więzienną, Straż Graniczną oraz organizacje mundurowe. Naszym przedstawicielem na tych zawodach był nadkom. Marek Miałkowski z Zakładu Studiów nad Przestępczością Instytutu Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Nadkom. Marek Miałkowski rywalizował w kategorii mężczyzn 35 + i zaprezentował się wyśmienicie. W drodze do finału nasz przedstawiciel pokonał 4 zawodników. O złoto nasz funkcjonariusz rywalizował z podkom. Łukaszem Nowakowskim z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Pierwszy finałowy set padł łupem przedstawiciela Dolnego Śląska, a drugi set to już wygrana Marka. Wszystko rozstrzygnęło się w decydującej partii, gdzie nasz zawodnik wygrał z przedstawicielem z Dolnego Śląska 21:7. To nie koniec sukcesów nadkom. Marka Miałkowskiego, bowiem w grze w podwójnej w kategorii 45+ wspólnie z przedstawicielem Lasów Państwowych Piotrem Chrzęszczykiem, zdobył srebrny medal, przegrywając w finale z przedstawicielami Policyjnego Klubu Mazury.

Przypomnijmy:

Nasz policjant w dniach 22-31 lipca 2022 w Rotterdamie podczas XIX Światowych Igrzysk Służb Mundurowych, gdzie w 63 dyscyplinach wzięło udział około 8000 funkcjonariuszy z ponad 60 państw całego świata, wspólnie z reprezentantem Straży Leśnej Piotrem Chrzęszczykiem zdobył 3. miejsce w kategorii wiekowej 40+.

Jest to kolejny tak wielki sukces w tym roku. W czerwcu 2022 roku Marek zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w kat. 40+ w grze podwójnej, a teraz dołożył kolejne medale Mistrzostw Polski Służb Mundurowych.

Gratulujemy Markowi historycznego sukcesu jakim są zdobyte tytuły i gorąco dopingujemy go w kolejnych zawodach. Organizatorem zmagań był Świętokrzyski Związek Badmintona.

Źródło: Policyjny Klub Mazury/ Świętokrzyski Związek Badmintona/ DKS WSPol