Dziś na terenie Uczelni odbyło się szkolenie dla funkcjonariuszy i pracowników Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z zakresu nowelizacji przepisów w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszającymi przepisy ruchu drogowego.

Nowelizacja przepisów ruchu drogowego weszła w życie z dniem 17 września br. To kolejny etap nowelizacji przepisów przyjętych w zeszłym roku, w tym ustawy Prawo o ruchu drogowym. To drugi etap wdrażania regulacji (część przepisów obowiązuje już od 1 stycznia 2022), których nadrzędnym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Interaktywny wykład z zakresu nowelizacji przepisów w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszającymi przepisy ruchu drogowego przeprowadzili Zastępca Dyrektora Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji insp. Robert Koźlak. Szkolenie skierowane było do wszystkich funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych naszej Uczelni, którzy kierują pojazdami służbowymi Policji.

Tekst: BRD KGP/DKS WSPol