To już trzeci w tym roku kurs specjalistyczny oficerów prasowych w WSPol. Praktyczne sposoby współpracy z dziennikarzami, sprawne prowadzenie polityki informacyjnej w ramach codziennych zadań i budowanie pozytywnego wizerunku Policji to tylko niektóre z wielu zagadnień, które obejmuje szkolenie z zakresu działalności prasowo-informacyjnej.

Od 26 do 30 września 2022 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się trzecia w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla oficerów prasowych w zakresie wykonywania działalności prasowo-informacyjnej. Uczestniczyło w nim dwanaścioro przedstawicieli Policji. Szkolenie ma charakter warsztatowy, składa się z różnorodnych zagadnień niezbędnych do pracy na stanowisku oficera prasowego. Podczas zajęć uczestnicy szkolenia mają do dyspozycji profesjonalne studio nagrań telewizyjnych i radiowych, aby stawiane przed nimi zadania praktyczne jak najbardziej przypominały rzeczywisty kontakt z dziennikarzem. Szkolenie ma na celu wypracowanie prawidłowych zachowań przed kamerą i w studio radiowym, m.in. w sytuacji kryzysowej. Oficerowie prasowi mają możliwość ćwiczyć i doskonalić optymalne rozwiązania, a z pomocą prowadzących analizować i eliminować ewentualne błędy. Ponadto, zgłębiają wiedzę w zakresie psychologicznych i społecznych uwarunkowań swej pracy, zasad poprawnej komunikacji interpersonalnej, regulacji prawnych oraz zagadnień poprawności językowej.

Tekst: Nadkom. Justyna Aćman-Krysiak/DKS WSPol

Foto:Jacek Konieczny