Po dłuższej przerwie w murach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie ponownie gościmy studentów z zagranicy. W ramach międzyuczelnianej wymiany programu Erasmus+ czworo studentów z Bułgarii i Słowacji, będzie kształciło się w naszej Uczelni.

Po dwuletniej przerwie do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie znowu przyjadą studenci zagraniczni. W semestrze zimowym roku akademickiego 2022/2023 w naszej Uczelni będą się kształcić trzej studenci Akademii MSW w Sofii (Bułgaria) oraz jedna studentka z Akademii Korpusu Policji w Bratysławie (Słowacja). Będą oni realizować część studiów w ramach międzyuczelnianej wymiany programu Erasmus+. Pobyt stypendystów przyczyni się do umiędzynarodowienia kształcenia na poziomie studiów wyższych w WSPol oraz pozwoli na zaprezentowanie dobrych praktyk w zakresie nauczania przedmiotów związanych z pracą zawodową policjantów.

Tekst: Karolina Falarz / DKS WSPol
foto: Jacek Konieczny