Herb Polski

Biegacze na trasie W dniach 24-30 września br. w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku odbyło się zgrupowanie szkoleniowe lekkoatletycznej reprezentacji polskiej Policji, w którym udział wziął funkcjonariusz WSPol podinsp. Maciej Wojciechowski.

Wspólnie z pozostałymi policyjnymi biegaczami korzystając z bazy szkoleniowej COS OPO przygotowywali się do tegorocznych zawodów sportowych. Ostatniego dnia zgrupowania, tj 30 września br., reprezentacji polskiej Policji wzięła udział  w Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w XIX Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi, rozgrywanych cyklicznie w miejscowości Hutki-Kanki (gm. Łazy, woj. śląskie). Bieg upamiętnia poległego na służbie funkcjonariusza garnizonu śląskiego. Maciej Wojciechowski w biegu głównym na dystansie 11 km, rozgrywanym w trudnych warunkach atmosferycznych i terenowych zajął 1. miejsce w klasyfikacji powyżej 40 lat oraz z dwoma innymi przedstawicielami reprezentacji 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej, ustępując jedynie drużynie złożonej z młodego pokolenia policyjnych biegaczy.

Ponadto 2 października br. podinsp. Maciej Wojciechowski zdobył kolejne 2 medale. Funkcjonariusz WSPol wziął udział w Szczycieńskim Biegu dla Niepodległej, który odbył się na ścieżce pieszo-rowerowej wokół jeziora Domowego Dużego w Szczytnie. Nasz biegacz zdobył złoty medal w klasyfikacji Służb Mundurowych oraz srebrny medal w klasyfikacji Open.

tekst: podinsp Maciej Wojciechowski/DKS WSPol