15 policjantów z całej Polski bierze udział w 14 dniowym kursie specjalistycznym w zakresie profilaktyki społecznej.  Absolwenci tego kursu są przygotowywani do wykonywania w jednostce organizacyjnej Policji zadań w zakresie profilaktyki społecznej.

W doskonaleniu zawodowym udział wzięło 15 funkcjonariuszy, którzy podczas dwutygodniowego pobytu w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zdobywali wiedzę i umiejętności w zakresie inicjowania, a także organizowania działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym. Program szkolenia obejmuje także przygotowanie funkcjonariuszy do współdziałania w tym zakresie z organizacjami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi. Policjanci uczą się tworzyć lokalne strategie zapobiegania przestępczości i budowania programów profilaktycznych. Poza kwestiami profilaktycznymi policjanci doskonalą podstawy komunikowania się oraz kontaktów z przedstawicielami środków masowego przekazu. Na kurs skierowani zostali funkcjonariusze, którzy pełnią służbę w komórkach organizacyjnych do spraw prewencji kryminalnej lub wykonują zadania z zakresu profilaktyki społecznej.

tekst: Justyna Aćman-Krysiak/DKS WSPol
foto: Jacek Konieczny