Dobiega końca kurs specjalistyczny, realizowany przez Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem Publicznym Instytutu Służby Prewencyjnej WBiNP Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, skierowany do policjantów komórek organizacyjnych Policji właściwych w sprawach sztabowych. Kurs przygotowuje funkcjonariuszy w zakresie planowania, realizacji i analizy działań sztabowych, ze szczególnym uwzględnieniem akcji/operacji policyjnych.

Zajęcia sztabowe prowadzą wykładowcy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, wspomagani przez doświadczonych funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji, Komend Wojewódzkich Policji i Komendy Stołecznej Policji oraz przy wsparciu przedstawicieli podmiotów pozapolicyjnych.

Na zajęciach funkcjonariusze uczą się przygotowywać i planować działania sztabowe, realizują zagadnienia z zakresu zarządzania kryzysowego, funkcjonowania jednostek Policji w sytuacji wystąpienia zdarzeń szczególnych, a także z zakresu tematyki administracyjno-prawnej. Funkcjonariusze poznają również psychologiczne aspekty podejmowania decyzji w sytuacjach kryzysowych. Oprócz zagadnień typowo merytorycznych program kursu obejmuje również ćwiczenia praktyczne prowadzone w terenie.

Tekst: DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny