Herb Polski

8 października br. podinsp. Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wziął udział, w ramach reprezentacji polskiej Policji, w XXVI Biegu Przełajowy o Nóż Komandosa im gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Polski Służb Mundurowych w Crossie i odbyły się pod patronatem Dowódcy Wojsk Specjalnych gen. dyw. inż. Sławomira Drumowicza.

W lublinieckim Kokotku rywalizację ukończyło 618 biegaczy reprezentujących wszystkie służby mundurowe w tym m.in.: Siły Zbrojne, Policję, Straż Graniczną, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Państwową Straż Pożarną oraz Służbę Więzienną.

Bieg rozgrywany był na dystansie 15 km, a zawodnicy pokonywali dystans w pełnym umundurowaniu ćwiczebnym na trasie biegnącej przez las, na trudnym i górzystym terenie. W tym roku przypada 15. rocznica uformowania Wojsk Specjalnych oraz 30. rocznica stacjonowania w Lublińcu Jednostki Wojskowej Komandosów i z tych właśnie powodów biegacze mieli do pokonania 15 kilometrów trasy crossowej.

Funkcjonariusz WSPol podinsp. Maciej Wojciechowski zajął w rywalizacji 3 miejsce w klasyfikacji policjantów i 10 miejsce w kategorii open. Ponadto reprezentacja polskiej Policji zajęła 2 i 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn.

Tekst i foto: podinsp. Maciej Wojciechowski DZiT WSPol/DKS WSPol