Policjanci i pracownicy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wzięli udział w piłkarskim turnieju charytatywnym, z którego zgromadzone pieniądze trafiły na leczenie i rehabilitację Arkadiusza Mikulicza, byłego policjanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dodatkowo pokonane podczas turnieju kilometry zostały zaliczone na konto wirtualnego Biegu o buzdygan Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

9 października br. oprócz przedsięwzięcia na plaży miejskiej w Szczytnie, gdzie odbywała się 4. edycja Biegu Charytatywnego WSPol na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach pn. „Bieg o buzdygan Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie”, policjanci i pracownicy naszej Uczelni wzięli udział w piłkarskim turnieju charytatywnym pn. „Gramy dla Mikiego”. Arkadiusz Mikulicz „Miki” to były policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, ale przede wszystkim wspaniały mąż, ojciec dwójki dzieci, człowiek, który na pierwszym miejscu stawia zdrowie i radość najbliższych!

Arek jeszcze kilka miesięcy temu tryskał energią, cieszył się każdym spędzonym dniem z rodziną oraz przyjaciółmi, był duszą towarzystwa. Przy nim nie dało się nudzić! Jego pasją są skoki spadochronowe. Skacząc w tandemie potrafił wyczarować uśmiech na każdej twarzy. Przy nim skok z 4000 metrów stawał się niezapomnianym wspomnieniem, które każdy z Was zapamięta do końca życia. Niestety wszystko zmieniło się w czerwcu br. kiedy jego stan zdrowia drastycznie się pogorszył. Wyniki badań potwierdziły najgorszą z możliwych opcji - rak trzustki z naciekami. Od tego momentu wszystko się zmieniło. Wizyty u lekarzy, dieta, badania, ciągłe wyjazdy do specjalistów w każdym tygodniu zwiększają wydatki. Arek jest po 3 chemiach, potrzebne są dodatkowe badania, co generuje ogromne koszty. Na tą chwilę każda złotówka jest bardzo ważna i cenna.

Miki zawsze dbał o innych, teraz my zadbajmy o Niego!!! Spełnijmy jego największe marzenie - pomóżmy Arkowi wrócić do zdrowia!!! Tak brzmi apel na facebookowej stronie zrzutka.pl. Do tego apelu przyłączyli się policjanci i pracownicy cywilni naszej Uczelni, którzy nie dość, że zagrali w turnieju, zebrali na ten cel pieniądze, to w dodatku pokonane kilometry podczas turnieju zostały zaliczone na konto wirtualnego biegu o Buzdygan Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Brawo, jesteśmy z Was dumni.

Tekst: asp. sztab. Dariusz Sułkowski DŁiOI WSPol/Zrzutka.pl/DKS WSPol
Foto: asp. sztab. Dariusz Sułkowski DŁiOI WSPol