W piątek, 28 października br., w Wyższej Szkole Policji zakończyła się kolejna w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla oficerów prasowych w zakresie wykonywania działalności prasowo-informacyjnej Policji.

Szkolenie ma charakter warsztatów, podczas których uczestnicy doskonalą wiedzę z zakresu współpracy z mediami, zasad skutecznego prowadzenia polityki informacyjnej oraz budowania pozytywnego wizerunku Policji. W tym celu wykorzystuje się profesjonalne stadio nagrań telewizyjnych i radiowych, aby zadania praktyczne jak najbardziej przypominały rzeczywisty kontakt z dziennikarzem. Szkolenie uczy prawidłowych zachowań przed kamerą i w studio radiowym, również w sytuacji kryzysowej. Program kursu jest tak skonstruowany, by oficerowie prasowi Policji mogli ćwiczyć i doskonalić optymalne rozwiązania, a z pomocą prowadzących analizować i eliminować ewentualne błędy. Ponadto uczestnicy mogą zgłębić wiedzę w zakresie psychologicznych i społecznych uwarunkowań swej pracy, zasady poprawnej komunikacji interpersonalnej, regulacji prawnych oraz zagadnień poprawności językowej i etykiety czy podstaw public relations.

Tekst: podinsp. Sylwia Królicka INS WBiNP WSPol
Foto: DKS WSPol