W dniach 3-4 listopada 2022 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbywał się kurs specjalistyczny w zakresie szkolenia strzeleckiego z wykorzystaniem karabinka automatycznego. W kursie udział wzięło 23 policjantów z całej Polski.

Program nauczania na kursie obejmuje m.in. zagadnienia z zakresu: bezpieczeństwa użytkowania karabinka automatycznego, podstawowych wiadomości o karabinkach automatycznych i amunicji do nich stosowanej, budowy i działania karabinków automatycznych, podstawowych rodzajów zacięć oraz sposobów ich usuwania, podstaw celnego strzelania, obsługi karabinków automatycznych oraz elementów techniki i taktyki strzelania z karabinka automatycznego.

Kurs przygotowuje policjantów do bezpiecznej i sprawnej obsługi karabinka automatycznego. Metody wykorzystywane podczas realizacji procesu dydaktycznego to wykład, pokaz i ćwiczenia. Szkolenie prowadzali instruktorzy strzelań policyjnych WSPol: podinsp. Marcin Kiewisz, podinsp. Rafał Zawalniak, podinsp. Adam Piwowarski i podinsp. Jarosław Horoszkiewicz z Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych.

Tekst: DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol