W dniach 21-23 listopada 2022 r. w Belgii, Brukseli, odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli uczelni wyższych oraz instytucji badawczo-naukowych z województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie reprezentowała mł. insp. dr Agnieszka Choromańska – Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Dom Polski Wschodniej (East Poland House) instytucji, która powstała w celu reprezentowania interesów regionów Polski Wschodniej w instytucjach unijnych i międzynarodowych oraz kształtowania pozytywnego wizerunku na arenie międzynarodowej.

Program wizyty przewidywał szereg merytorycznych spotkań, w tym z Panem dr. Tomaszem Poprawką – Dyrektorem Biura PolSCA na temat współpracy uczelni wyższych i jednostek badawczych z Biurem PolSCA PAN w Brukseli w kontekście Horyzontu Europa, z Panią Karoliną Dutkiewicz- Garcia – doradcą politycznym w siedzibie NCBR/BSP odnośnie działania Biura Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Brukseli w zakresie badań i innowacji oraz możliwości współpracy z uczelniami wyższymi a także Panem Dominikiem Sobczakiem – Wicedyrektorem Wydziału w Dyrekcji Generalnej ds. Badań i Innowacji oraz Panią Agatą Janaszczyk – Radcą ds. Badań i Innowacji, Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE w Brukseli na temat wykorzystania przez uczelnie wyższe możliwości, jakie daje Program Horyzont Europa.

Tekst: mł. insp. dr Agnieszka Choromańska WBiNP
Foto: Organizator