Herb Polski

W dniach 10-11 grudnia 2022 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego o Puchar Marszałka Województwa na ergonometrze wioślarskim oraz w halowej piłce nożnej mężczyzn. Reprezentanci Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zdobyli dwa złote medale.

W ubiegły weekend studenci trzeciego roku studiów na kierunku Nauka o Policji zmagali się na Akademickich Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego o Puchar Marszałka Województwa na ergometrze wioślarskim. W kategorii kobiet wagi lekkiej naszą Uczelnię reprezentowała st. post. Natalia Zandecka, która drugi raz z rzędu zdobyła złoty medal uzyskując znakomity czas 1:45.9 na dystansie 500 m. Bezkonkurencyjny okazał się również sierż. Łukasz Kazieczko, który zwyciężył w kategorii mężczyzn wagi lekkiej z czasem 1:32.5 na 500 m. Trzeci z naszych reprezentantów st. post. Kamil Czernik uplasował się tuż za podium na 4 miejscu w kategorii mężczyzn wagi ogólnej z czasem 1:30.6 na tym samym dystansie.

Studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wzięli również udział w turnieju halowej piłki nożnej mężczyzn, w których zajęli 4 miejsce. Naszą Uczelnię reprezentowali: post. Łukasz Bajek (kapitan), sierż. Łukasz Kazieczko, st. post. Kamil Czernik, post. Piotr Błędowski, post. Olgierd Chatys, post. Bartosz Mańkowski, post. Piotr Horoszkiewicz i Mateusz Trychta.

Na najwyższym stopniu podium uplasował się zespół Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, II miejsce zajęła pierwsza drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a III miejsce zdobyła druga drużyna UWM w Olsztynie.

Tekst i foto: KU AZS WSPol w Szczytnie