15 grudnia 2022 r. studenci kierunku „Nauka o Policji” udali się do Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Olsztynie w celu przekazania prezentów świątecznych w związku z akcją charytatywną „Kartka dla Kombatanta” odbywającą się w ramach Dnia Podchorążego 2022 roku.

„Kartka dla Kombatanta” odbyła się z inicjatywy samorządu studenckiego w związku z tegorocznymi obchodami święta podchorążych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Miała ona na celu zintegrowanie społeczności studenckiej we wspólnym dziele, którym jest niesienie pomocy osobom szczególnie jej potrzebującym. W ramach koleżeńskiej zbiórki charytatywnej, która miała miejsce w okresie od 22 do 30 listopada 2022 roku, udało się przygotować paczki świąteczne, w których znalazły się produkty kosmetyczne i żywnościowe pierwszej potrzeby.

Spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Olsztynie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Było okazją do międzypokoleniowych dyskusji i wymiany doświadczeń. Pensjonariusze ochoczo zadawali pytania dotyczące służby w Policji i studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, z kolei studenci z zaciekawieniem wysłuchiwali wspomnień mieszkańców.

Zwieńczeniem spotkania było wspólne odśpiewanie kolędy oraz wręczenie podziękowania, w postaci wykonanego przez pensjonariuszy rękodzieła, przez Panią Zenonę Ćwiklińską – Dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Olsztynie na ręce post. Damiana Gładka –  Przewodniczącego Zarządu Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

tekst: post. Damian Gładek
foto: post. Hubert Pawlewicz, post. Kamil Ciesielski, post. Kacper Witkowski