Święta Bożego Narodzenia to czas radości, spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków. Z okazji zbliżającego się okresu świątecznego, 15 grudnia 2022 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się spotkania przedświąteczne, w którym udział wzięli funkcjonariusze, byli funkcjonariusze, pracownicy, studenci i słuchacze naszej Uczelni oraz zaproszeni goście.

Przybyłych powitała nadinsp. dr hab. Iwona Klonowska – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, która podziękowała za służbę i pracę w bieżącym roku oraz złożyła serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. – Jest mi bardzo miło mogąc się spotkać z Państwem w przededniu Świąt Bożego Narodzenia. Zanim przejdę do życzeń chciałabym podziękować za trudny 2022 rok. Był to czas powrotu po dwóch latach pandemii do normalnego funkcjonowania Uczelni, czas nadrabiania zaległości oraz podejmowania nowych wyzwań. Dlatego też pragnę z tego miejsca podziękować uczelnianej kadrze za zaangażowanie i trud, którym się wykazali. Pozwólcie, że złożę wszystkim Państwu tu zebranym serdeczne życzenia zdrowych, bezpiecznych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Życzę oddechu od codziennych trosk i zmartwień, życzę, aby był to dla Państwa czas spokojny, refleksyjny, pełen miłości i rodzinnego ciepła. W Nowym Roku z kolei życzę Państwu pomyślnej realizacji planów i marzeń, licznych sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanych zadań i obowiązków ­­– powiedziała Pani Komendant-Rektor.

Nadinsp. dr hab. Iwona Klonowska wręczyła listy gratulacyjne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pana Mariusza Kamińskiego, który przyznał dwójce naszych studentów stypendia naukowe za wybitne osiągnięcia. Wyróżnieni zostali st. post. Sylwia Adamczyk oraz sierż. Dominik Szewczyk – studenci kierunku Nauka o Policji.

Następnie ks. dr Wojsław Czupryński – Kapelan Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odczytał słowa Ewangelii wg. św. Łukasza. Kapelan naszej Uczelni zwrócił się w kilku słowach do zebranych podkreślając znaczenie takich spotkań dla budowania wspólnoty. Życzył także wszystkim zdrowia, spokoju i człowieczeństwa, a także błogosławił na dalszą służbę przywołując paradygmat służby w Policji, czyli bycie człowiekiem służącym dla drugiego człowieka.

W imieniu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pana Gustawa Marka Brzezina, głos zabrał również Pan Andrzej Pęziński. Kierownik Biura ds. Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podziękował za zaproszenie, a także życząc wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt wspomniał o wdowach, wdowcach i sierotach po poległych policjantach, o których należy pamiętać zawsze, a szczególnie w tak rodzinnym czasie jakim są Święta Bożego Narodzenia.

Przedświąteczny czas obfituje w spotkania opłatkowe. Są to momenty, kiedy możemy na chwilę odłożyć codzienne obowiązki i spotkać się z innymi współpracownikami. Podczas tegorocznego spotkania w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie funkcjonariusze, pracownicy, studenci oraz słuchacze Uczelni, a także zaproszeni goście mieli okazję porozmawiać, podzielić się opłatkiem i osobiście złożyć sobie życzenia. Wyjątkową oprawę muzyczną stworzył szczycieńsku chór Kantata pod dyrygenturą Pana Mariusza Pardo – pracownika naszej Uczelni, kierownika Sekcji ds. Kwatermistrzowskich WSPol.

W spotkaniu prócz funkcjonariuszy, pracowników, słuchaczy i studentów naszej Uczelni udział wzięli: Pan Andrzej Pęziński – reprezentujący Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pani Ilona Maria Bańkowska – Zastępca Burmistrza Miasta Szczytno, ks. dr Wojsław Czupryński – kapelan WSPol, ks. Andrzej Adamczyk – Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie, ks. płk dr Jan Domian, insp. Arkadiusz Sylwestrzak – Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, insp. Radosław Drach – Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie, st. bryg. Grzegorz Rybaczyk – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie, Pan Artur Bekulard – Prokurator Rejonowy w Szczytnie, insp. w st. sp. Maciej Nestoruk – były Dyrektor Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji i nauczyciel stowarzyszony, przedstawiciele Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy WSPol Pan Prezes podinsp. w st. sp. Ryszard Gidziński oraz insp. w st. sp. Stanisław Stefanowicz i podinsp. w st. sp. Sławomir Miszkiewicz, mł. insp. dr hab. Aleksander Babiński – Przewodniczący Zarządu Szkolnego NSZZ Policjantów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, Pani Monika Stawiarz – Zastępca Przewodniczącego Zarządu Szkolnego NSZZ Pracowników Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, Pan Marcin Wróbel – Przewodniczący Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Pracowników Cywilnych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz Pan Włodzimierz Tarasiuk.

Nadinsp. dr hab. Iwona Klonowska Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wraz z insp. dr. Andrzejem Żylińskim Zastępcą Komendanta-Prorektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i insp. Agnieszką Leśniewską Kanclerzem WSPol, tego dnia wzięli również udział w spotkaniu wigilijnym Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła przy WSPol na zaproszenie Prezesa podinsp. w stanie spoczynku Ryszarda Gidzińskiego. Podczas spotkania tradycyjnie przełamano się opłatkiem, a uczestnicy Wigilii życzyli sobie przede wszystkim zdrowia i wytrwałości w służbie.

Tekst: DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol