W dniach 12-16 grudnia br. funkcjonariusz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie prowadził zajęcia w Universidade da Maia (Porto, Portugalia) w ramach mobilności programu Erasmus+. Tematem zajęć była między innymi taktyka zwalczania przestępczości kryminalnej w Polsce.

Uczestnik programu tj. podinsp. Maciej Sostek z Zakładu Badań nad Przestępczością Instytutu Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych WSPol poprowadził wykłady w języku angielskim skierowane do studentów pierwszego i drugiego stopnia studiów Instytutu Kryminologii i Zachowań Behawioralnych. Podczas pobytu funkcjonariusz WSPol miał możliwość zapoznać się ofertą dydaktyczną oraz infrastrukturą Uniwersytetu, a także odbył spotkanie z Dyrektorem Instytutu Panią Aną Margaridą Esteves Guereiro oraz pracownikami naukowymi jednostki. Podczas spotkania poruszono kwestie problematyki zwalczania i zapobiegania przestępczości.

Wymiana doświadczeń w zakresie zwalczania przestępczości pomiędzy pracownikami dwóch europejskich uczelni wyższych jest ważnym elementem interakcji UE. Wyjazdy w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych dają asumpt do dalszego rozwoju osobistego pracownika, a także promują internacjonalizację Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Studenci portugalskiej Uczelni wyrażali także zainteresowanie możliwością odbycia studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Tekst: podinsp. Maciej Sostek ISK WBiNP WSPol/DKS WSPol
Zdjęcia: Universidade da Maia