Policjanci Wielkimi krokami zbliżają się do nas Święta Bożego Narodzenia - święta, na które większość z nas czeka z utęsknieniem. Ten czas pełen refleksji i zadumy spędzimy w gronie rodziny, przyjaciół, wymieniając się dobrym słowem, a czasem skromnym prezentem. Jak co roku ręce pełne pracy mieli pomocnicy Świętego Mikołaja z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, który tradycyjnie niebieskim konwojem ruszyli do dzieci – podopiecznych szczycieńskich placówek opiekuńczych – przekazując im przygotowane prezenty.

Do Świąt Bożego Narodzenia – chyba większość z nas – przygotowuje się z dużym wyprzedzeniem. Okres świętowania, na który tak bardzo czekamy, poprzedzony jest okresem planowania, poszukiwania, czasem stresowania – szczególnie podczas wybierania prezentów.

Nie inaczej mieli pomocnicy Świętego Mikołaja – słuchacze i studenci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy tradycyjnie, jak co roku, otworzyli „Fabrykę Prezentów” i przygotowali 195 paczek pełnych zabawek i słodyczy, które następnie niebieskim konwojem przetransportowali dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczytnie oraz Stowarzyszenia Humanitarnego „Dar serca”. Prócz niespodzianek, które naturalnie sprawiły wiele radości, dzieci otrzymały znacznie więcej – same dobre życzenia, a także czas spędzony z funkcjonariuszami, którzy nie są obojętni na ich los.

Okres przedświąteczny dla słuchaczy szkolenia dla absolwentów szkół wyższych oraz funkcjonariuszy Działu Dowodzenia był pracowity również z innego względu. Wspólnymi siłami popołudniami, wieczorami i w weekendy wyremontowali, dzięki środkom pozyskanym w ramach koleżeńskiej zbiórki, dwa pomieszczenia świetlicy środowiskowej. Dzięki przyjaciołom tej akcji – przedsiębiorcom ze Szczytna i nie tylko, którzy okazali wielkie serce udało się w siedzibie placówki położyć nową podłogę oraz wyposażyć sale w nowe meble i sprzęt. Ponadto podopiecznym stowarzyszenia przekazano artykuły spożywcze i papiernicze, które wspomogą codzienną działalność placówki. Biorąc pod uwagę uśmiechy na twarzach obdarowanych, można przypuszczać, że niespodzianka się udała i sprawiła im wiele radości.

Słuchacze i studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, przy skromnym wsparciu funkcjonariuszy Działu Dowodzenia, obdarowali prezentami również dzieci kolegów, których z różnych przyczyn nie ma już z nami. Czwórka dzieci, po „napisaniu” listu do Świętego Mikołaja, otrzymała wymarzone, gwiazdkowe prezenty.

Wszystkim zaangażowanym w zorganizowane przedsięwzięcia, ale również tym, trzymającym kciuki za pomyślność tych akcji serdecznie dziękujemy.

Tekst: DD WSPol
Foto: DD WSPol/Jacek Konieczny WSPol