W piątek 13 stycznia o godzinie 9:00 rozpoczęła się pierwsza w tym roku zbiórka krwi na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od kilkunastu lat nasza Uczelnia wspiera Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie tym szlachetnym gestem.

Nikt z nas nie ma wątpliwości, że krew to najcenniejszy dar życia. Z takiego założenia wychodzą policjanci, słuchacze i pracownicy cywilni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy właśnie dziś stawili się przed pojazdem specjalistycznym, w którym odbywał się pobór krwi. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku nasza Uczelnia uczestniczyła kilka razy w różnego rodzaju akcjach poboru krwi m.in. „Nasza Krew, Nasza Ojczyzna”.

Oddanie krwi to przede wszystkim wielka pomoc i wielki dar jaki można ofiarować drugiej osobie. Dodatkowo oddanie krwi to szereg innych korzyści, w tym darmowe badania i darmowa konsultacja zdrowotna.

Krew mogą oddawać osoby w wieku od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym. Wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią, dziękujemy. #pomagamyichronimy.

Tekst: DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny