logotyp Miło nam poinformować, że na mocy Decyzji Ministra Edukacji i Nauki, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie uzyskała kategorię naukową A w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie.

W wyniku ostatniej ewaluacji na którą składa się ocena działalności naukowej i badawczo-rozwojowej, nasza Uczelnia uzyskała ocenę pozwalającą na przyznanie kategorii A w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie.

Działalność naukowa w ewaluowanej dyscyplinie została oceniona odrębnie w każdym z trzech kryteriów ewaluacji, tj. poziom naukowy lub artystyczny prowadzonej działalności naukowej, efekty finansowe badań naukowych i prac rozwojowych oraz wpływ działalności naukowej na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki.

Przyznana podmiotowi kategoria warunkuje jego pozycję w systemie szkolnictwa wyższego w Polsce i od tej kategorii uzależnione są prawa podmiotu. Od uzyskanej oceny zależą uprawnienia do prowadzenia studiów, nadawania stopni i tytułów, a także kwota subwencji, czyli środków finansowych, które jednostki naukowe otrzymują z budżetu państwa.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie w wyniku przeprowadzonej ewaluacji uzyskała również kategorię B+ w dyscyplinie nauki prawne.

tekst: DKS WSPol