W dniach od 30 stycznia do 3 lutego br. funkcjonariusze z Zakładu Badań nad Przestępczością Instytutu Służby Kryminalnej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie poprowadzili zajęcia dla studentów Akademii Korpusu Policji w Bratysławie (Słowacja) w ramach mobilności programu Erasmus+.

Uczestnicy programu tj. podinsp. Maciej Sostek oraz kom. Łukasz Rudzki z Zakładu Badań nad Przestępczością Instytutu Służby Kryminalnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych WSPol przeprowadzili wykłady w języku angielskim skierowane do studentów - kadetów pierwszego stopnia studiów.  Podczas pobytu  funkcjonariusze WSPol zapoznali się ofertą dydaktyczną oraz infrastrukturą Akademii. W trakcie spotkań z kierownikami katedr   oraz pracownikami naukowymi jednostki, poruszono kwestie problematyki zwalczania i zapobiegania przestępczości.

Z inicjatywy Kierownik Działu Komunikacji Społecznej Pani mł. insp. Moniki Florczuk na ręce kierowników katedr Kryminologii oraz Języków Obcych ppłk. doc. dr Magdaleny Odincovej oraz ppłk. doc. dr Ivety Novikovej przekazano listy informujące o możliwości publikacji w periodykach wydawanych przez Wyższą Szkołę Policji.

Wymiana doświadczeń w zakresie zwalczania przestępczości pomiędzy pracownikami dwóch europejskich uczelni wyższych, jest ważnym elementem zacieśniania współpracy. Wyjazdy w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w krajach UE w ramach programu Erasmus + to także rozwój osobisty pracownika, a także promocja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.  Studenci pierwszego stopnia w trakcie zajęć wyrazili zainteresowanie możliwością odbycia studiów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Akademia Policji w Bratysławie to Uczelnia, z którą Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie prowadzi wzajemną współpracę w zakresie realizacji projektów naukowo-badawczych, wymiany nauczycieli i studentów oraz organizacji przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym tj. wykłady, warsztaty, wizyty studyjne.

Tekst: kom. Łukasz Rudzki ISK WSPol/DKS WSPol
Foto: Erasmus coordinator mjr mgr. bc. Lucia Čajkovičová, PhD AKP w Bratysławie