Dziś, 6 lutego 2023 r. pływalnia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie została ponownie otwarta. Pływalnia została zamknięta z początkiem pandemii w kwietniu 2020 r. Ten czas Uczelnia wykorzystała na przeprowadzenie kompleksowego remontu. Po odebraniu obiektu od wykonawcy remontu przeprowadzono szczegółowe odbiory techniczne i badania sanitarno-epidemiologiczne. Wszystkie parametry, które powinna spełniać pływalnia kryta zostały sprawdzone. W ubiegłym tygodniu zakończyły się ostatnie prace porządkowe i od dziś obiekt jest gotowy na przyjmowanie pasjonatów pływania.

Zakres remontu objął między innymi kompleksową wymianę instalacji elektrycznej, ciepłowniczej oraz wodno-kanalizacyjnej, wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej, przebudowę strefy wypoczynku i powierzchni administracyjno-socjalnych, remont połaci dachowej, wymianę wszystkich sufitów wewnętrznych, montaż nowoczesnej instalacji przeciwpożarowej i wyposażenie obiektu w nowoczesny system kontroli dostępu. Remont przeszły także szatnie i prysznice, a do dyspozycji odwiedzających będą odnowione jacuzzi oraz dwie sauny tj. mokra i sucha.

Korzystanie z pływalni krytej będzie realizowane na podstawie wewnętrznych przepisów WSPol regulujących problematykę zasad i trybu udostępniania terenów i obiektów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Istotnym elementem ww. przepisów jest harmonogram wykorzystania pływalni uwzględniający bieżące potrzeby własne Uczelni oraz podpisywane umowy z podmiotami oświatowymi i komercyjnymi. Ponadto harmonogram uwzględniać będzie indywidualne wejścia.

Koszt biletów wstępu wyniesie obecnie: bilet normalny 20 zł za 60+10 minut od poniedziałku do piątku oraz 22 zł w sobotę i niedzielę, bilet ulgowy 15 zł w dniach pon.-pt. oraz 16 zł w dniach sob.-nd.

Zasady korzystania z pływalni, harmonogram oraz cennik dostępne w zakładce: https://www.wspol.edu.pl/g/basen

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do korzystania z naszej pływalni!

Tekst: DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol