Od stycznia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące szkolnictwa policyjnego. Aktualnie w programie szkoleń realizowanych w Policji wyróżniamy cztery szkolenia zawodowe tj.: podstawowe, podoficerskie, aspiranckie i oficerskie. Dziś, 2 marca 2023 r., 136 policjantów, po raz pierwszy po zmianie przepisów, przystąpiło do egzaminu końcowego z zakresu szkolenia zawodowego oficerskiego.

Słuchacze szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych, edycji oznaczonej symbolem SASW-5/22 rozpoczęli naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w dniu 17 października 2022 r.
Policjanci odbywali szkolenie zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 czerwca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania szkoleń zawodowych oraz doskonalenia zawodowego w Policji (Dz. U. poz. 877 z późn. zm.) oraz zgodnie
z programem wprowadzonym decyzją nr 192 Komendanta Głównego Policji z dnia 27 lipca 2021 r. zmieniającą decyzję w sprawie programu szkolenia zawodowego dla absolwentów szkół wyższych (Dz. Urz. KGP 2021.56).

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest częścią systemu edukacyjnego policjantów w Polsce. Jest jedyną policyjną placówką szkoleniową w Polsce, w której kształcą się przyszli oficerowie.

Tekst: kom. Małgorzata Grzymysławska DOSiDZ WSPol/DKS WSPol
Foto: Jacek Konieczny DKS WSPol