Oficerowie prasowi z komend wojewódzkich, miejskich i powiatowych Policji oraz funkcjonariusza z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie uczestniczyli w tygodniowym szkoleniu medialnym w Akademii Policji w Szczytnie.

W dniach 23-27 października br. odbyła się druga w tym roku edycja szkolenia specjalistycznego dla oficerów prasowych w zakresie wykonywania działalności prasowo-informacyjnej w Policji.

Zajęcia miały charakter warsztatowy, służyły przede wszystkim doskonaleniu umiejętności praktycznych, takich jak: wypowiedzi radiowe oraz telewizyjne w różnych warunkach – zarówno studyjnych, jak i terenowych. Funkcjonariusze podczas codziennych zajęć zgłębiali wiedzę dotyczącą wystąpień publicznych i reagowania w sytuacjach kryzysowych. W programie szkolenia znalazły się również treści związane z technikami opanowywania stresu oraz autoprezentacji.

Funkcjonariusze mieli do dyspozycji studio telewizyjno-radiowe wyposażone w profesjonalny sprzęt. Podczas zajęć ćwiczono oraz omawiano sytuacje zbliżone do tych, które oficerowie prasowi spotykają w codziennej służbie. Prowadzący udzielali uczestnikom cennych wskazówek m.in. w zakresie techniki pracy z kamerą, pracą głosem, aby wyeliminować ewentualne błędy i szlifować warsztat oficera prasowego.

Zajęcia były prowadzone przez wykładowców Instytutu Nauk Społecznych oraz członków zespołu prasowego Komendanta-Rektora Akademii Policji w Szczytnie.

Tekst: podinsp. Sylwia Królicka INS WBiNP APwSz
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz