W Akademii Policji w Szczytnie zakończył się kurs specjalistyczny w zakresie szkolenia strzeleckiego z wykorzystaniem karabinka automatycznego. Wzięło w nim udział 17 policjantów z całej Polski.

Kurs miał na celu przygotowanie policjantów do bezpiecznej, sprawnej obsługi karabinka automatycznego. Na kurs zostali kierowani policjanci, którzy planowani są do użytkowania karabinka automatycznego m. in. funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji oraz z Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji.

Po zakończeniu kursu funkcjonariusze będą bezpiecznie użytkować karabinek automatyczny, znać rodzaje karabinków automatycznych użytkowanych przez Policję, rodzaje amunicji stosowanej do karabinków automatycznych, budowę i działanie karabinków automatycznych, potrafić rozpoznawać i usuwać zacięcia, rozłożyć i złożyć karabinek automatyczny, znać zasady konserwacji i transportu karabinka automatycznego, zasady określania punktu celowania oraz sposoby regulacji celownika, potrafić obsługiwać karabinek automatyczny, stosować elementy techniki i taktyki strzelania z karabinka automatycznego, wykonać strzelanie z karabinka automatycznego.

Zajęcia przeprowadziło dwóch nauczycieli akademickich z Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie tj. kom. Artur Długokęcki oraz kom. Łukasz Mierzejewski. Za realizację kursu, odpowiedzialne są Szkoły Policji w tym Akademia Policji w Szczytnie.

Tekst: DKS APwSz
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz