Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Piotr Bogdalski oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim  prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska podpisali porozumienie o współpracy.

17 marca 2016 r. pomiędzy Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Jakuba z Paradyża z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim zostało zawarte porozumienie, w ramach którego Uczelnie będą mogły podejmować wspólne działania na rzecz współpracy w obszarach: dydaktyki, nauki, badań i kultury.

Współpraca ta opierać się będzie przede wszystkim na korzystaniu z zasobów kadrowych obu Uczelni m.in. w celu organizowania wykładów, szkoleń, kursów specjalistycznych i studiów podyplomowych, wymiany nauczycieli akademickich i pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, w celu rozwijania wzajemnej współpracy, wymiany studentów, realizacji i prowadzeniu wspólnych badań naukowych i prac rozwojowych oraz realizacji grantów, uczestnictwa w międzynarodowych konferencjach, czy organizacji wspólnych sympozjów, spotkań oraz konkursów.

Podpisanie porozumienia było znakomitą okazją do zwiedzenia przez gości z Gorzowa Wielkopolskiego bazy dydaktycznej WSPol. Przedstawiciele PWSZ zobaczyli m.in. symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, symulator kierowania pojazdami uprzywilejowanymi w sytuacjach typowych i ekstremalnych, a także budynek Biblioteki.

db