W dniach 20-23 listopada 2023 r. w Akademii Policji w Szczytnie realizowano kurs specjalistyczny w zakresie doskonalenia umiejętności instruktorów strzelań policyjnych. W kursie udział wzięło 15 funkcjonariuszy Policji. Kurs skierowany jest do policjantów posiadających uprawnienia instruktora strzelań policyjnych.

Celem kursu jest pogłębianie wiedzy i doskonalenie umiejętności nabytych przez instruktorów w zakresie strzelań policyjnych oraz posługiwania się bronią palną podczas zajęć szkolenia strzeleckiego realizowanych w jednostkach organizacyjnych Policji.

Treści kursu obejmują wiadomości z zakresu metodyki prowadzenia zajęć ze szkolenia strzeleckiego i pierwszej pomocy, zasady prowadzenia dokumentacji szkoleniowej oraz zajęcia praktyczne ze strzelania z broni palnej krótkiej, pistoletu maszynowego, strzelby gładkolufowej i karabinka automatycznego.

W ramach kursu prowadzone są także zajęcia programowe w zakresie standaryzacji wiedzy i umiejętności instruktorskich. Uczestnicy kursu, na podstawie przygotowanej dokumentacji szkoleniowej, realizują zajęcia praktyczne z tematyki wskazanej przez prowadzącego kurs. Po ich zakończeniu mają możliwość wyrażenia swoich opinii i spostrzeżeń na temat przebiegu zajęć oraz wymiany doświadczeń związanych z wieloma aspektami szkolenia strzeleckiego funkcjonariuszy polskiej Policji.

Na kurs kierowani są policjanci, przynajmniej raz na trzy lata, posiadający uprawnienia instruktora strzelań policyjnych realizujący w jednostkach organizacyjnych Policji zajęcia z zakresu szkolenia strzeleckiego.

Kurs specjalistyczny prowadził nadkom. Cezary Rożek z Zakładu Wychowania Fizycznego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych APwSz przy wsparciu instruktora stowarzyszonego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy poprowadził kom. Rafał Meler z Zakładu Wychowania Fizycznego ISP WBiNP APwSz.

Tekst i foto: DKS APwSz