Policjanci, strażnicy graniczni oraz przedstawiciele straży ochrony kolei spotkali się w Przemyślu, by zorganizować wspólne warsztaty szkoleniowe skierowane do funkcjonariuszy formacji pełniących służbę w pasie przygranicznym Polski  i Ukrainy.

W dniach 15 – 16 marca 2016 roku w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu miało miejsce spotkanie konsultacyjne dotyczące wspólnych działań związanych z poprawą bezpieczeństwa w rejonie przygranicznym na terenie województwa podkarpackiego.

Celem wizyty było zorganizowanie warsztatów szkoleniowych z udziałem funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej pełniących służbę w pasie przygranicznym pomiędzy terytorium Polski i Ukrainy. Zakres warsztatów będzie obejmował realizację zadań służbowych związanych z organizowaniem wspólnych działań o charakterze prewencyjnym oraz określenie zasad współpracy zmierzających do poprawy realizacji zadań służb związanych z bezpieczeństwem granic Polski.

Warsztaty będą kolejną edycją tego typu szkoleń organizowanych w tym roku na terenie Polski. Pierwsza z nich odbyła się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w rejonie przygranicznym Polski, Litwy oraz Obwodu Kaliningradzkiego.

W spotkaniu udział wzięli: insp. dr Krzysztof  Pobuta – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, płk SG dr Piotr Patla – Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, nadkom. dr Jarosław Truchan – Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mł. insp. Piotr Łowicki – Dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie, Jerzy Brodowski –  Komendant Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu.

mp/db