Herb Polski

W Akademii Policji w Szczytnie dobrze wiedzą, że warto pomagać. Policjanci, słuchacze oraz pracownicy cywilni, oddali cenny płyn ratujący życie. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie jak zwykle czekał na chętnych pod akademikiem numer 3. W ubiegłym roku na terenie Uczelni oddaliśmy blisko 130 litrów tego drogocennego daru życia.

Wczoraj (01.02.2024 r.) na terenie Akademii Policji w Szczytnie odbyła się honorowa zbiórka krwi. Policjanci, słuchacze oraz pracownicy cywilni oddali drogocenny dar ratujący życie. Chętnych którzy oddają krew regularnie oraz tych którzy zrobili to pierwszy raz nie zabrakło. To druga donacja w tym roku na terenie Uczelni i z pewnością nie ostatnia. W sumie oddaliśmy blisko 8 litrów krwi.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie poinformowało naszą Uczelnie, że w ubiegłym roku na terenie Akademii Policji w Szczytnie odbyło się 13 akcji zbiórek krwi w których łącznie oddaliśmy blisko 130 litrów. To wspaniały gest wszystkich ludzi związanych z naszą Uczelnią, którzy z własnej woli chcą pomagać potrzebującym.

Dlaczego warto oddać krew?

Jedna donacja może uratować nawet trzy życia, Oddanie krwi jest bezpieczne i pod nadzorem profesjonalistów, Każdy dawca otrzymuje bezpłatne badanie krwi, To także okazja aby sprawdzić swoje zdrowie

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

 

 

Tekst: DKS APwSz
Foto: Krzysztof Wasyńczuk DKS APwSz