W Akademii Policji w Szczytnie już po raz trzeci w tym roku policjanci, studenci, słuchacze oraz pracownicy cywilni postanowili przekazać najcenniejszy dar życia, jakim jest krew.

14 marca 2024 r. tradycyjnie już przed budynkiem Akademika numer 3 Akademii Policji w Szczytnie ustawił się autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Jak zwykle nie było problemu z chętnymi, którzy ustawili się w kolejce, aby oddać cząstkę siebie dla potrzebujących. Do tego czynu nie trzeba na Uczelni nikogo namawiać, jest to spontaniczny odruch ludzki, który ma na celu pomoc osobom potrzebującym.

Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jedynym źródłem krwi – taką osobą na pewno jesteś, Ty. Oddając krew i osocze ratujesz zagrożone życie. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości.

Wczoraj na ten piękny gest zdecydowało się 30 osób. W sumie zebrano 13,5 litra tego drogocennego płynu.

Tekst: DKS APwSz/RCKiK
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz