W ubiegłym tygodniu w Lublińcu odbyła się ”VIII Setka Komandosa” - prawdziwie ekstremalne wyzwanie biegowe, gdzie na starcie stają najlepsi mundurowi ultrabiegacze z całego kraju.

Akademię Policji w Szczytnie reprezentował sierż. Maciej Saciuk, student i Przewodniczący Zarządu Samorządu Studenckiego APwSz. O godz. 22.00, w temperaturze bliskiej zera stopni Celsjusza, zawodnicy wystartowali w morderczym biegu na dystansie aż 100 kilometrów! Stroje startujących składały się z mundurów polowych wraz z wysokimi butami taktycznymi oraz plecaków o wadze min. 10 kg, z którym należało pokonać pierwsze 20 kilometrów. Po pokonaniu dwóch pętli (40 km), zawodnicy mogli zmienić umundurowanie na strój dowolny.

Dla naszego reprezentanta była to już CZWARTA (!) ukończona "Setka". Jak sam mówi, jest to jego ulubiony dystans z cyklu "Wielkiego Szlema Komandosa", na który składają się: Bieg o Nóż Komandosa, Ćwierćmaraton Komandosa, Półmaraton Komandosa, Maraton Komandosa oraz Setka Komandosa.

W listopadzie ubiegłego roku, sierż. Maciej Saciuk dołączył do wąskiego grona osób, którym powiodło się ukończenie tego ekstremalnego wyzwania i został wyróżniony Medalem Wielkiego Szlema Komandosa, za ukończenie wszystkich pięciu biegów w sezonie 2024.

Naszemu reprezentantowi, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Tekst: post. Martyna Kielar ZSS APwSz
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz/Maciek Saciuk