Jak wesprzeć podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach? Jakie są możliwości wsparcia, a także o różnych akcjach charytatywnych – o tym i nie tylko rozmawiano podczas spotkania z funkcjonariuszami w Akademii Policji w Szczytnie.

4 kwietnia 2024 r. w auli  Akademii Policji w Szczytnie odbyły się spotkania kadry ze słuchaczami oraz studentami Uczelni, w trakcie których przybliżono im działalność statutową Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Uczestnicy tych wydarzeń zostali zapoznani z głównym celem powstania Fundacji  – udzielaniu pomocy wdowom i dzieciom osieroconym przez policjantów poległych na służbie.

Fundacja swoje cele realizuje podejmując szereg działań by pozyskać środki finansowe m.in. na dofinansowanie kosztów  leczenia, rehabilitacji czy na stypendia i pomoc materialną związaną z kształceniem dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji oraz  organizowanie, dofinansowanie ich pobytu na koloniach i obozach.

By wesprzeć działalność Fundacji jednostki Policji organizują wiele przedsięwzięć o charakterze charytatywnym. Jednym z takich wydarzeń jest – przytoczony podczas spotkania – organizowany przez funkcjonariuszy Akademii „Bieg o Buzdygan Komendanta-Rektora”.

Podczas krótkiej prelekcji funkcjonariuszom przedstawiono inne możliwości wsparcia finansowego Fundacji, jakimi są  bezpośrednie wpłaty na  konto, które również mogą odbywać się bez zaangażowania wpłacających. Taką możliwość daje – o czym część obecnych nie wiedziała – złożenie oświadczenia w komórkach organizacyjnych jednostek Policji zajmujących się finansami.

Takie oświadczenia można było wypełnić w trakcie spotkania. Zdecydowało się na to blisko 130 funkcjonariuszy, a wiemy, że to nie koniec. W tym kontekście warto przytoczyć słowa Nelsona Mandeli: „Nie ma większej siły ani większego bogactwa niż dobre serca”. Te zdecydowanie mają policjanci, którym nie jest obojętny los potrzebujących.

Wszystkim niosącym pomoc Fundacji serdecznie dziękujemy w imieniu jej podopiecznych.

Tekst: Dział Dowodzenia APwSz
Foto: Agnieszka Kamińska