W Akademii Policji w Szczytnie 18 kwietnia 2024 r. odbyła się druga edycja konferencji z cyklu Zarządzanie i dowodzenie zasobami ludzkimi w organizacji. Zatytułowano ją Zarządzanie zasobami ludzkimi oraz projektami w obszarze bezpieczeństwa. Organizatorami tegorocznego spotkania byli, Instytut Nauk Społecznych WBiNP APwSz, Instytut Koordynacji Badań  APWSz oraz  Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”. Przedsięwzięcie objął honorowym patronatem Komendant Główny Policji.

Instytut Nauk Społecznych APwSz postawił sobie za cel organizowanie cyklicznej konferencji naukowej dotyczącej zarządzania zasobami ludzkimi. Zamysłem wskazanego przedsięwzięcia jest systematyczna wymiana wiedzy i doświadczeń służąca doskonaleniu procesu zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach  odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Pierwszą z konferencji zrealizowano w ubiegłym roku kalendarzowym, druga, zatytułowana „Zarządzanie zasobami ludzkimi oraz projektami w obszarze bezpieczeństwa” odbyła się 18 kwietnia 2024 r.

Gośćmi Akademii Policji w Szczytnie byli m.in. przedstawiciele Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX, Komendy Głównej Policji, komend wojewódzkich i powiatowych Policji, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie, Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie,  oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Prelegenci dzielili się ze słuchającymi wiedzą i doświadczeniem dotyczącym realizacji projektów badawczo-rozwojowych z dziedziny bezpieczeństwa. Poruszano także bardziej ogólne kwestie związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi w organizacjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, nie stroniąc od aspektów  etycznych, psychologicznych i antropologicznych.

Zainteresowanie poruszaną problematyką okazało się tak duże, że inspirowało do żywych, spontanicznych dyskusji — nie tylko kuluarowych.

Tekst: mł. insp. dr Marzena Przetak
Foto: Jacek Konieczny DKS APwSz