Herb Polski

9 czerwca br. odbył się finał kampanii „Dobro Oddaje” organizowanej przez fundację „Przyszłość dla dzieci”, w ramach którego miał miejsce VIII Charytatywny Bieg o Złotą Monetę. Na najwyższej lokacie podium Biegu Głównego uplasował się podinsp. Maciej Wojciechowski z Akademii Policji w Szczytnie.

Fundacja „Przyszłość dla dzieci” istnieje już 22 lata. Obecnie otacza opieką aż 515 podopiecznych. Motywem przewodnim jej kampanii jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom z regionu Warmii i Mazur, które zmagają się z najróżniejszymi schorzeniami. W trakcie VIII Charytatywnego Biegu o Złotą Monetę nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników, a także licytacji przedmiotów na cele dobroczynne.

Zawody biegowe były złożone z sześciu oddzielnych biegów zróżnicowanych ze względu na wiek uczestników i odpowiadający im dystans. W Biegu Głównym na dystansie 5 km udział wziął podinsp. Maciej Wojciechowski z Akademii Policji w Szczytnie, zajmując 1. lokatę na podium. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż funkcjonariusz pojawił się na mecie po niespełna 18 minutach.

Staram się wesprzeć fundacje, które pomagają dzieciom. Robię to zawsze. Nieskromnie powiem, że 30 lat biegania pomogło mi pokonać ten dystans w miarę komfortowo. Trasa była malownicza. Lepszą atmosferę i organizację trudno znaleźć gdziekolwiek – mówił podinsp. Maciej Wojciechowski w wywiadzie dla portalu olsztyn.com.pl po zakończonym zmaganiu.

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez organizatora, we wszystkich biegach udział wzięło łącznie 430 zawodników, z czego 212 wystartowało w ramach Biegu Głównego.

 

 

Tekst: sierż. Damian Gładek DKS APwSz
Foto: Maciej Wojciechowski APwSz/olsztyn.com