W Wyższej Szkole Policji  w Szczytnie po raz kolejny rozegrano wojewódzki etap konkursu „Policjant Kryminalny roku 2016”. Naprzeciw siebie w obiektach szczycieńskiej Uczelni stanęli najlepsi policjanci dochodzeniowo-śledczy, operacyjno-rozpoznawczy, technicy kryminalistyki oraz nadzorujący problematykę dochodzeniowo-śledczą z warmińsko-mazurskiej Policji. Zwycięzcy tego etapu konkursu stworzą drużynę, która będzie reprezentować region podczas ogólnopolskiego finału w Pile.

18 kwietnia 2016 r. spotkały się w Szczytnie policyjne drużyny ze wszystkich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. W skład każdego zespołu weszli policjanci dochodzeniowo-śledczy, operacyjno-rozpoznawczy, technicy kryminalistyki oraz funkcjonariusz nadzorujący problematykę dochodzeniowo-śledczą. Przygotowane konkurencje – test wiedzy, zadania praktyczne, udzielanie pierwszej pomocy, strzelanie i rozwiązanie kazusu – pozwoliły wyłonić najlepszych policjantów, a także najlepszą drużynę.

Po całodniowych zmaganiach poznaliśmy zwycięzców.

Wśród drużyn najlepsze okazały się:

1. Drużyna policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ełku. W jej skład weszli kom. Damian Bekulard, sierż. szt. Alicja Sobolewska, podkom. Kamil Karaś i asp. szt. Tomasz Onoszko.
  2. Na drugim miejscu podium uplasowała się drużyna Komendy Miejskiej Policji z Olsztyna w składzie: podkom. Jarosław Witowicz, st. asp. Monika Wejkins, mł. asp. Tomasz Zacharski i asp. Mariusz Mikulski.
  3. W tym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć reprezentantów Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, którzy zajęli trzecie miejsce w zmaganiach drużynowych. Miasto gospodarzy turnieju reprezentowali: podkom. Paweł Przybyłek, st. asp. Arkadiusz Kozioł, asp. Daniel Bałdyga i st. sierż. Anna Kuklińska.

Indywidualnie policjanci zostali wyróżnieni w trzech kategoriach:

Funkcjonariusz nadzorujący problematykę dochodzeniowo-śledczą:

1. podkom. Jarosła Witowicz (KMP Olsztyn)
  2. kom. Mariusz Szorc (KPP Pisz)
  3. podkom. Leszek Jankowski (KPP Lidzbark Warmiński)

Policjanci dochodzeniowo-śledczy:

1. st.sierż. Anna Kuklińska (KPP Szczytno)
  2. asp. Piotr Pepłowski (KMP Elbląg)
  3. podkom. Krzysztof Tylicki (KPP Kętrzyn)

Policjanci operacyjno-rozpoznawczy:

1. podkom. Kamil Karaś (KPP Ełk)
  2. asp. Daniel Jasiecki (KPP Kętrzyn)
  3. asp. Tomasz Janczylik (KPP Giżycko)

Technicy kryminalistyki:

1. asp. Tomasz Onoszko (KPP Ełk)
  2. asp. Mariusz Mikulski (KMP Olsztyn)
  3. asp. szt. Marek Kłodowski (KPP Iława)

Jak mówi jedyna w gronie zwyciężców policjantka – st. sierż. Anna Kuklińska – osiągniecie dobrego wyniku nie przyszło łatwo:

„Zadania były trudne, a poziom bardzo wysoki. Trzeba było wykazać się szczegółową znajomością kodeksu postępowania karnego i dobrze wczytać się w zadania. Konkurs był bardzo dobrze zaplanowany, a organizacja dopięta na ostatni guzik. Pomimo zawziętej rywalizacji i tak panowała przyjazna atmosfera. Jestem strasznie dumna, że pomimo krótkiego stażu pracy mogłam stanąć w szranki z innymi policjantami, na co dzień zajmującymi się tą samą problematyką."

St. sierż. Anna Kuklińska swoją przygodę z mundurem rozpoczęła w 2010 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego w Pile rozpoczęła pracę w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie. Policjantka od samego początku pracowała w wydziale dochodzeniowo-śledczym, prowadząc sprawy przestępstw przeciwko mieniu. Jak sama mówi: "praca daje jej dużo satysfakcji". Ponadto motywuje ją do ciągłego podnoszenia kwalifikacji i rozwijania zainteresowań.

W czerwcu 2014 roku st. sierż. Anna Kuklińska ukończyła studia magisterskie na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jeszcze w tym samym roku rozpoczęła studia podyplomowe w zakresie kryminalistyki w procesie karnym. Policjantka nie zaprzecza, że to nie koniec jej kariery naukowej - przecież jest jeszcze tyle ciekawych kierunków, które warto poznać.

db

Źródło: KWP Olsztyn