3 sierpnia 2024 r. odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 50-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Oddziale Rejonowym PCK w Szczytnie podczas której, w imieniu insp. dr Agaty Malasińskiej-Nagórnej – Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie statuetkę z podziękowaniami za długoletnią działalność na rzecz HDK i PCK odebrała podinsp. Małgorzata Ciesielska – Kierownik Działu Dowodzenia APwSz, która jest również zasłużonym honorowym dawcą krwi.

Klub HDK przy naszej Uczelni prężnie działa od wielu lat, a comiesięczne akcje krwiodawstwa organizowane na terenie Akademii Policji w Szczytnie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród funkcjonariuszy, pracowników cywilnych oraz studentów i słuchaczy naszej Uczelni. Społeczność akademicka niejednokrotnie udowadniała, że jest w stanie szybko zareagować na apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ponadto, w trudnym dla każdego okresie jakim była pandemia COVID-19, poza akcjami organizowanymi na terenie Uczelni, nasi "Ozdrowieńcy" stawiali się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, by oddać najcenniejszy w dobie pandemii dar – osocze, które potrzebowały osoby walczące z chorobą.

Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem przywracającym zdrowie, ratującym życie osób chorych oraz ofiar wypadków. Dlatego już w najbliższy czwartek na terenie Akademii Policji w Szczytnie zorganizowana zostanie kolejna w tym roku akcja honorowego oddawania krwi.

Prosimy o oddawanie krwi. Ten dar może uratować wiele osób!

Tekst: DKS APwSz
Foto: Tygodnik Szczytno / Jacek Konieczny DKS APwSz