Herb Polski

Komisarz Marcin Rudnik na co dzień pełni służbę w Dziale Dowodzenia Akademii Policji w Szczytnie. Poza służbą jego pasją jest kettlebell. Mówiąc pokrótce, to rodzaj odważników, które wyglądem przypominają kulę armatnią z uchwytem.

Trening z kettlebells nie tylko zwiększa siłę mięśni, ale także poprawia gibkość, koordynację i dobrze wpływa na wydolność sercowo-naczyniową. W ubiegłym roku nasz funkcjonariusz stanął na pierwszym miejscu podium podczas pierwszego Pucharu Polski w Kettlebell. Pokonał wówczas 11 rywali.

Na początku września bieżącego roku w Pucharze Polski Hardstyle Kettlebell brało udział łącznie około 150 zawodników. Marcin powtórzył swój wynik sprzed roku, startując w kategorii masters. Nowo utworzona kategoria była głównym celem naszego funkcjonariusza. Jak mówi nam komisarz Marcin Rudnik, wyniki jakie osiągnąłem rok temu zostały poprawione, chociaż konkurencje z roku na rok są coraz bardziej wymagające i ulegają nieprzerwanym zmianom z każdymi zawodami. Jak widać, nawet zmiana konkurencji nie przeszkodziła naszemu mistrzowi osiągnąć najwyższy stopień podium.

Marcin w Policji służy od 2003 roku, a od 2013 roku zasila szeregi Akademii Policji w Szczytnie.

Tekst: kom. Marcin Rudnik DD APwSz/DKS APwSz